Розумна підготовка до ремонту

Блог

Завдяки цьому матеріалу слово «ремонт» перестане у вас асоціюватися з «катастрофою». Сформувавши на початку конкретну стратегію, прописавши цілі та завдання, які сприяють її реалізації, виставивши чіткі часові виміри та розрахувавши кошторис, можете йти до фінального результату – повноцінного ремонту в кімнаті, усій квартирі чи приватному будинку.

Основні етапи

Шукаємо підрядника

У виборі підрядника, який повноцінно візьме на себе реалізацію поставлених цілей, або того, хто буде вирішувати конкретні завдання, треба керуватися наступним:

 • хто це такий: приватний майстер, компанія, бригада;
 • які розцінки пропонуються;
 • який спектр послуг надається;
 • які гарантії має замовник;
 • попередні проекти та відгуки інших про якість, швидкість у виконанні робіт.

Це важливий етап, з чого почати ремонт квартири, адже він прямо впливає на терміни та суму витрачених коштів.

Проводимо заміри

Заміри враховують усі аспекти приміщення, і проводяться як на рівних ділянках, так і тих, що мають складну форму.

Проведення замірів передбачено у всіх кімнатах:

 • необхідно прорахувати площу стіни для шпалер, нанесення декоративної штукатурки чи фарби, помноживши висоту на ширину;
 • дізнатися площу підлоги, де буде заміна на нові матеріали: лінолеум, ламінат, паркет, прорахувавши її методом множення довжини на ширину;
 • площу стіни для зовнішнього утеплення чи декору, здійснивши заміри рулеткою тієї ділянки, де передбачена реновація. 

В залежності від різновиду робіт, мають бути враховані заміри вікон, дверей, а також стелі для її подальшого декорування.

Заміри – важливий етап, провести їх можете самостійно, або доручити виконання місії тим, хто у подальшому візьме на себе реалізацію. Якщо ж довіряєте професіоналам, можна бути спокійним, що виміри будуть точними на всіх частинах об’єкту: підлога, стіни, і не треба контролювати, чи правильно усе пораховано. Цей аспект, з чого починається ремонт квартири, надзвичайно важливий, адже прямо впливає на вартість послуги. 

Узгоджуємо кошторис

Майстер виїжджає на об’єкт, проводить заміри, дізнається у замовника про те, як має виглядати квартира, які матеріали у пріоритеті, та на основі цієї інформації складає кошторис. Усе це відбувається максимально швидко від першого дзвінка чи заявки на сайті

Після складення кошторису, він подається на погодження замовнику, щоб він чітко зрозумів, які послуги, основні / додаткові, у яку яку суму обходяться матеріали. У разі необхідності замовник вносить корективи у сторону збільшення чи зменшення. 

Кошторис, складений перед ремонтом, – важливий аспект. Він дозволяє у майбутньому уникати неприємних ситуацій та кожній із сторін мати гарантії: клієнту – у тому, що всі побажання будуть виконані за фіксовану суму, виконавцю – що оплата буде проведена. Клієнт чітко розуміє у який бюджет йому обійдеться ремонт.

Вирішуємо питання матеріалів

Підбір матеріалів базується на таких критеріях:

 • граничний бюджет на ремонт;
 • конкретні побажання до якості, зовнішнього вигляду, стилю, виробника;
 • виробнича необхідність.

Треба вирішити, хто буде купувати, доставляти матеріали: виконавець чи власне замовник. Плюс, у Ремонтної компанії «Рівень» налагоджена співпраця з гуртовим складом, де найкращі ціни.

Останній пункт беззаперечно важливий, адже, наприклад:

 • якщо проводиться ремонт у ванній чи на кухні, без попередньої обробки стін проти грибків та скупчення вологи не обійтися; 
 • у випадку встановлення ламінату треба часом провести стяжку, викласти тканинну основу для оздоблення; для фіксації гіпсових споруд – попереднє встановлення металевих профілів, 
 • фіксація на металевих конструкціях-основах листів гіпсокартону, наприклад, для майбутньої стелі, каміну, полиці, оздоблення армованою стрічкою стиків між листами. Цей пункт особливо важливий, коли мова йде про формування списку, з чого почати ремонт старого будинку. Деколи необхідно не лише підготувати майданчики для роботи, а і укріпити стіни, вирівняти їх, працювати з підлогою, стелею, перекриттями, замінити опорні конструкції, які свій вік віджили.

Підрахунок вартості ремонту із матеріалами

Коли усі технічні нюансі погоджено, складено перелік необхідних матеріалів, укладається фінальна версія кошторису. Фахівці, розуміючи масштаб, можуть порадити, які саме матеріали є найбільш якісними та влучними для реалізації конкретного завдання. Фінальна ціна формується не тільки на основі площі, складності та технології конкретних етапів, але і попереднього технічного стану об’єкту. Ми пропонуємо об’єктивні ціни на ремонт у Хмельницькому, які відповідають майстерності фахівців, якості наданих послуг, гарантії та часу виконання робіт.

Підрахунок вартості косметичного ремонту

Ціна якісних ремонтів в квартирах з матеріалами залежить від критеріїв:

 • площа;
 • складність завдань;
 • стан об’єкту;
 • часові межі для реалізації проекту.

Косметичний ремонт передбачає виконання деяких робіт, наприклад, наклеювання нових шпалер, фарбування труб чи стіни, заміна кахлів чи підлоги, наклеювання led-стрічки та її підключення у мережу.

Підрахунок вартості повного ремонту

Фінальну версію кошторису формують демонтажні роботи, заміна труб, сантехніки, опалювальних приладів, електропроводки, вирівнювання стін, а інколи навіть їх демонтаж чи побудова нового об’єкту в інтер’єрі. Якщо не знаєте, з чого почати ремонт в квартирі, треба чітко сформувати конкретний перелік сервісу, які треба виконати, до них дописати вартість матеріалів та послуги професійних майстрів. Для зручності підрахунку є онлайн-калькулятор. Враховуються у ньому такі аспекти:

 • тип ремонту;
 • тип квартири;
 • кількість кімнат;
 • висота стін;
 • конкретний перелік робіт.

У середньому, ремонт «з нуля» у новобудові обійдеться у 45–60 тис. гривень з урахуванням підготовчих та декоративних робіт. Ремонт у квартирі «сталінка», «брежнєвка», «хрущовка» оцінюватиметься у середньому стільки ж.

Зверніть увагу, що деякі компанії при замовленні повного комплекту послуг надають знижки.

Підрахунок вартості ремонту в будинку

На вартість впливає, що саме ви замовляєте: демонтаж, вирівнювання та обробку стін, наклеювання шпалер, укладання підлоги. Для зручності є розрахунок за квадратний чи погонний метр, щоб змогли наперед дізнатися скільки вартуватиме сервіс на усьому об’єкті. Наприклад, вартість робіт від демонтажу до фінального декору у приміщенні площею 45–50 кв.м. обійдеться у 50–60 тис. гривень, і може бути зменшена чи збільшена на 10–15% із розрахунку торгової матеріалів.

Замислюючись, як правильно спланувати ремонт будинку, подумайте над тим, які перші кімнати будуть змінюватися та де в цей час ви будете проживати. Традиційно початок робіт відбувається з кухні чи ванної кімнати, далі – житлова зона, згодом коридор, балкон, тераси. Але все індивідуально: правильно враховувати ще їх розміщення, щоб потім через кімнату з чистим та новим виглядом не виносити будівельне сміття. 

На фінальну вартість ремонту у будинку впливають і зовнішні роботи:

 • заміна комунікацій для відводу води;
 • заміна даху;
 • встановлення нових вікон та дверей з подальшим декором відкосів.

Підрахунок вартості ремонту в квартирі своїми зусиллями

Можливо, на перший погляд, може здатися, що самостійний ремонт дешевше, ніж покликати фахівців, але це не так. По-перше, треба забезпечити наявність інструментів, матеріалів та їх доставку. По-друге, треба мати досвід роботи та чітко розуміти технологію, як виконується те чи інше завдання. По-третє, треба виділити час для досить важкої роботи. Стратегічно правильно звернутися до людей, які допоможуть у формуванні дизайнерського проекту, проведуть демонтажні та монтажні роботи, сформують дизайн, та на всіх етапах гарантуватимуть високу якість.

Ви наперед знаєте, скільки і що коштує. Наприклад, встановлення натяжної стелі починається з 160 грн за кв. м, при цьому фахівці проводять усі підготовчі роботи, мають необхідні інструменти. Наклеювання багету чи молдингу вартує від 40 грн за погонний метр, при цьому ви отримуєте якісний об’єкт з рівним краєм по всій довжині.

Підсумкова ціна, як і з іншими житловими об’єктами, напряму залежить від стану, площі, матеріалів, побажань та часу, який власники готові виділити у своєму графіку на проведення робіт. Якщо ви досі не знаєте, як прорахувати вартість ремонту квартири, тоді зверніться до нас, озвучивши побажання до стилю, матеріалів, технічного рішення. Ми оперативно прорахуємо підсумкову вартість, аби ви розуміли, у скільки обійдеться пакет послуг.

Підготовка квартири

«З чого почати ремонт, окрім формування бюджету та створення дизайнерської концепції?» – З того, що треба вирішити, де ви та ваша родина в цей час буде проживати та де будуть розміщені речі з кімнат.

Виносимо максимум речей з квартири

Ви це можете зробити самостійно, або довірити вирішення поставленого завдання фахівцям. Попередньо треба підготувати великі коробки для зберігання, запакувати у пакети, плівку максимально увесь одяг, речі, меблі, підписати, що та в якій коробці лежить та забезпечити місце, де вони тимчасово та безпечно будуть зберігатися.

Викидаємо речі, які давно не потрібні

Можливо, комусь із цим пунктом впоратися буде найскладніше, адже навіть ті речі, які ви не бачите регулярно, або навіть ними не користуєтеся, мають «ореол недоторканності». Треба об’єктивно оцінити такі аспекти та прийняти правильне рішення:

 • їх стан;
 • практичну складову – наскільки часто користуєтеся ними;
 • чи буде їм місце у новому ремонті.

Скільки коштує демонтаж старих конструкцій?

Вартість залежить від таких факторів:

 • тип конструкції;
 • розмір;
 • стан;
 • які інструменти потрібні для демонтажу.

Наприклад, демонтаж кутника коштує від 20 грн за штуку, і стільки ж демонтаж плінтусів за погонний метр. Вартість більш громіздких робіт із демонтажу стартує від 40 грн/метр. Спеціалісти Ремонтної Компанії «Рівень» проводять зняття старих покриттів швидко, професійно, якісно та пропонують додатково послуги із вивозу будівельного сміття.

Готуємося самі

Формуємо майбутній концепт житла

Зробити це можна самостійно або разом із дизайнером. Врахуйте функціональність простору, його завдання, пріоритетний колір, як у подальшому будуть розміщуватися меблі, освітлення. Важливий аспект – для кого буде кімната. Далі підберіть матеріали, дізнайтесь їх вартість. Наступний крок – подивіться, скільки коштують конкретні послуги та їх додайте до переліку.

За можливістю, з’їжджаємо з приміщення

Це дозволить майстрам швидше виконувати усі поставлені цілі, а вам знаходитися у зоні власного комфорту: не чути шум, не дихати пилом чи парами фарбу, лаку. Ефект після того, як вперше завітаєте до нового приміщення у цьому разі буде більш позитивним, адже ви не бачили проміжкові результати. 


  Наприклад:

  • на демонтаж витрачають 1–2 дні; для того, щоб вирівняти стіну однокімнатній квартирі шпаклівкою, треба витратити один робочий день. 
  • Щоб зробити попередньо штроби для електричного кабелю, розеток, вимикачів, треба витратити 1–2 дні. 
  • Заміна вікон відбуваються протягом також періоду, і стільки треба витрати для декорування відкосів. 
  • Поки шпаклівка буде застигати та висихати протягом 1–3 днів фахівці можуть покласти кахель на стіні, або плитку, лінолеум у кімнаті. 
  • Обклеювання шпалерами сухої зачищеної стіни відбувається протягом 1–2 днів. 
  • Фіксування молдингів, плінтусів на підлозі та встановлення освітлювальних приладів займає день – другий. І стільки треба витрати на миття об’єкту перед здачею замовнику.

  Ми гарантуємо оперативний підхід: поки сохнуть стіни в одній кімнаті, працюємо в іншій, виконуючи інше завдання: наклеювання шпалер, фарбування труб, батарей тощо.

  Ознайомлюємося з правилами проведення ремонту

  Практика співпраці із перевіреними ремонтними компаніями, як «Рівень», передбачає, що її фахівці знають, до якої години можна робити ремонт та чітко дотримуються цих часових обмежень. 

  Це стосується санітарних норм, які діють по всій України та в її окремих регіонах, зокрема такі:

  • виконання робіт із шумом та вібрацією дозволено до 21 години у будні дні;
  • заборонено вивіз будівельного сміття в контейнери біля будинків;
  • при заміні вікон чи проведенні зовнішніх робіт має бути огороджені стрічки.

  Це важливо, коли робите частину роботи самостійно. Довіряючи її фахівцям Ремонтної Компанії «Рівень», впевнені у тому, що всі роботи проводяться в рамках закону і повноцінно відповідають усім вимогам. Оперативно прорахуємо вартість косметичного, повного ремонту та реалізуємо проекти у точній відповідності бажанням, термінам та граничному бюджету.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *